Darmowa Wysyłka Od 87 Zł
Do 2 Darmowych Pròbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 87 Zł

Wosk do brody

6 Artykułów

Wosk do brody – Twoja codzienna profesjonalna stylizacja zarostu

Mężczyźni, którym zależy na całodniowym utrwaleniu kształtu swojego zarostu, z pewnością docenią właściwości wosku do brody. Ten kosmetyk stylizacyjny pomoże okiełznać niesforny zarost, nadając mu jednocześnie estetycznego połysku i przyjemnego zapachu. Wosk do brody możemy aplikować nie tylko na brodę, ale również na wąsy, efektownie je podkręcając. Mocny wosk do brody jest bardzo wydajny – nie potrzeba używać jego dużej ilości, aby trwale wystylizować zarost. Z tego powodu zwykle pojedyncze opakowanie wosku wystarczy na kilka miesięcy codziennego użytkowania.

Stylizacja brody na co dzień – czy warto?

Wiele wosków do brody ma dodatkowe właściwości nawilżające (podobnie jak olejek do brody) oraz odżywiające zarost. Codzienna stylizacja brody skutkuje zatem sukcesywną poprawą jej kondycji. Ponieważ wiele wosków posiada męskie, przyjemne zapachy, stosowanie tych kosmetyków stanowi relaksującą rutynę. Aby wydobyć maksymalny potencjał ze swojego wosku do brody, warto korzystać także z grzebienia lub szczotki do stylizacji zarostu. Dzięki temu dokładnie i równomiernie rozprowadzimy wosk na każdym włosku.

Wosk do brody – jaki wybrać?

Woski do brody to zwykle naturalne kosmetyki, gwarantujące mocny chwyt. Bazują na substancjach takich, jak:

Wiele z nich zawiera dodatek w postaci witamin odżywczo działających na zarost oraz skórę. Podczas wyboru idealnego wosku do brody powinniśmy sugerować się przede wszystkim jego naturalnym składem, ale również konsystencją i zapachem formuły. Konsystencję należy dobrać do specyfiki posiadanego zarostu – w zależności od tego, jak mocnego utrwalenia on potrzebuje. Z kolei zapach wosku to już kwestia naszych indywidualnych preferencji.

  • OAK Natural Beard Care Bard Hold – wosk do brody w praktycznym, okrągłym pojemniczku. Gwarantuje efekt silnego utrwalenia i utwardzenia. Co ważne, produkt posiada prosty skład bez parabenów, silikonu czy soli aluminium. Nie był również testowany na zwierzętach.
  • Golddachs Ungarische Bartwichse – kosmetyk na bazie wosku pszczelego jest odpowiedni dla każdego typu cery. Pozwala na elastyczne stylizowanie zarówno brody, jak i wąsów. Minimalistyczne, szesnastogramowe opakowanie doskonale sprawdzi się w podróży.
  • DK NOIR Premium Gentlemen's Care – ten produkt łączy właściwości stylizacyjne z pielęgnacyjnymi. Odpowiada za nie zawartość olejku migdałowego oraz olejku jojoba. Broda nie tylko zyskuje utrwalony kształt, ale również efektowny połysk i delikatny, przyjemny zapach.
  • Barberians Grooming – wosk o subtelnej konsystencji kremu łatwo się rozprowadza i nie sprawia problemów podczas zmywania. W jego składzie nie znajdziemy szkodliwych substancji w postaci parabenów ani sulfatów. Wystarczy niewielka ilość produktu, aby wytrzymale utrwalić pożądany kształt zarostu.

Jak z umiarem stosować wosk do brody?

Kluczem w stylizacji zarostu za pomocą wosku do brody jest umiar. Kosmetyku nigdy nie powinniśmy używać za dużo, ponieważ może skutkować to efektem nieświeżej, pozlepianej brody. Wystarczy rozetrzeć odrobinę wosku na opuszkach dwóch palców, aby wystylizować zarówno brodę, jak i wąsy. W razie potrzeby zawsze możemy dodać więcej kosmetyku – należy jednak robić to stopniowo, na bieżąco obserwując efekt. Wosk powinniśmy energicznie rozetrzeć na całej powierzchni brody, a następnie uformować i wygładzić w kierunku wzrostu włosów. Pamiętajmy, że najlepszy efekt stylizacyjny naszego zarostu osiągniemy wtedy, gdy będziemy nakładać wosk na świeżo umytą i osuszoną brodę.