Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Higiena jamy ustnej

32 Artykuły
Strona1z2

Higiena jamy ustnej - pielęgnacja w najlepszym wydaniu

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Kluczem do jego spełnienia jest higiena jamy ustnej. Odkryj, czym jest pielęgnacja zębów razem z flaconi i oczaruj wszystkich swoim pięknym  uśmiechem!

Higiena jamy ustnej - zdrowe zęby to podstawa!

Sekret pięknego uśmiechu to higiena jamy ustnej. Utrzymana na właściwym poziomie, sprawi, że zęby będą wyglądać estetycznie i zdrowo. Pielęgnacja zębów i odpowiednia higiena jamy ustnej powinna więc być kompleksowa - a przy okazji poparta regularnymi wizytami u dentysty.

Pielęgnacja zębów - nie tylko pasta

Pasta i szczoteczka do zębów to jedne z najczęściej używanych w higienie jamy ustnej akcesoriów. Pielęgnacja zębów dopuszcza stosowanie znacznie większej ilości produktów, w tym:

  • Płyn do płukania ust - który odświeży oddech mieszanką mięty i przypraw, takich jak cynamon. Można go znaleźć m.in. w płynie Marvis Eau de Bouche Collection Cinnamon Mist.

  • Czyścik do języka - gadżety takie jak Silk'n SonicSmile Deluxe Tongue Cleaner usuwają z języka resztki jedzenia i przebarwienia.

  • Olejek do płukania ust - to skoncentrowana płukanka do ust. W jego składzie pojawiają się m.in. olejki eteryczne.

Ciekawą alternatywą dla zwykłych szczoteczek jest też elektryczna szczoteczka do zębów. Zwłaszcza modele soniczne, które docierają do wszystkich zakamarków.

Higiena jamy ustnej a pasta do zębów

Pasta do zębów ma niebagatelne znaczenie dla jej działania. Najlepiej sięgać po produkty, w których składzie pojawia się fluor, cytrynian oraz triklosan. Pierwsza substancji zapobiega pojawianiu się próchnicy, cytrynian wybiela zęby, a triklosan działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Cennym składnikiem są też ekstrakty ziołowe, np. z mięty.