Darmowa wysyłka od 99 zł
Do 2 darmowych próbek
120 dni na zwrot produktów

Żel pod oczy

21 Artykułów

Żel pod oczy – podstawa pielęgnacji skóry wokół oczu

Chcesz cieszyć się młodym spojrzeniem jak najdłużej? Pamiętaj, że skóra wokół oczu jest wyjątkowo wrażliwa. Cieniom i drobnym zmarszczkom – „kurzym łapkom” – sprzyja kilka czynników: cienka warstwa naskórka, płytko położone naczynia krwionośne oraz intensywna praca mięśni odpowiedzialnych za ruchy powiek. Co zrobić, by ich uniknąć? Ważne jest delikatne zmywanie makijażu, stosowanie chłodzących okładów bądź płatków pod oczy, kremów z filtrem UV i przestrzeganie diety bogatej w antyoksydanty. Nie należy jednak zapominać o odpowiedniej pielęgnacji. Regularne używanie kosmetyków nawilżających i ujędrniających dodatkowo spowalnia proces starzenia się skóry. Do takich produktów zaliczamy żel pod oczy.

Żel pod oczy a krem do twarzy – jaka jest różnica między?

Skóra okolic oczu to najbardziej wrażliwy obszar twarzy: jest cztery razy cieńsza od skóry policzków. Składa się głównie z naskórka i skóry właściwej oraz minimalnej ilości tkanki podskórnej. Wokół oczu znajdują się receptory odpowiedzialne za reakcje alergiczne. Dlatego też składniki aktywne stosowane w kremach i żelach pod oczy wybierane są z dużą starannością. Ich stężenia są znacznie mniejsze niż w kremie lub serum do twarzy. Każdy żel pod oczy musi przejść rygorystyczne testy mikrobiologiczne. Poddawany jest też badaniom okulistycznym oraz oftalmologicznym, by zapobiec przenikaniu potencjalnych patogenów do wnętrza oka.

Znajdź żel pod oczy odpowiedni dla siebie w ofercie flaconi

Dobry żel pod oczy powinien zawierać skuteczne, ale delikatne substancje aktywne: nawilżające, napinające i łagodzące. Istnieją podziały, według których optymalnym kryterium doboru kremu bądź żelu pod oczy jest nasz wiek. Prawda jest jednak taka, że najlepiej dobierać żel pod oczy według potrzeb i problemów naszej skóry.

  • Żel pod oczy na cienie i opuchliznę: problem opuchniętych okolic oczu dotyka kobiety w różnym wieku. Może on wynikać ze stylu życia (niedobór snu, używki, przemęczenie), ale najczęściej związany jest z zastojem limfy. Znasz to? Sięgnij po żel pod oczy chłodzący i pobudzający, jak na przykład KORRES Greek Yoghurt Eye gel for an awake moment z aplikatorem roll-on. Żel odżywia skórę, zmniejsza widoczność cieni oraz opuchliznę. Zapewnia zdrowy, wypoczęty wygląd okolic oczu. Zawiera między innymi pobudzającą kofeinę, wyciąg z ogórka, ekstrakt z nasion kawy oraz przeciwzapalny olejek szałwiowy.
  • Żel pod oczy dla skóry odwodnionej: gdy skóra wokół Twoich oczu jest odwodniona, musisz dostarczyć jej odpowiedniej porcji nawilżenia i lipidów. Takim zastrzykiem nawadniającym będzie żel CLINIQUE Moisture Surge. To lekki, odświeżający żel wodny, gwarantujący aż 96 godzin nawilżenia. Oprócz kolorowych kuleczek z lipidami zawiera łagodzący sok z aloesu barbadoskiego, także znanego z właściwości nawilżających. Żel CLINIQUE możesz stosować też jako 3-minutową maskę lub nakładać na całą twarz wtedy, gdy Twoja skóra jest napięta i sucha.
  • Żel pod oczy dla skóry pozbawionej jędrności: Twoim zmartwieniem są utrata jędrności i zmarszczki? W takim wypadku postaw na żel ze składnikami liftingującymi, jak bogaty w kwas hialuronowy żel Dr. Förster Anti Aging Hyaluronsäure lub The Organic Pharmacy Lifting Eye Gel z napinającym skórę wyciągiem z kigelii afrykańskiej, stymulujący produkcję kolagenu. Dla wzmocnienia efektu możesz nakładać żel za pomocą rollera do twarzy.

Żel pod oczy – kosmetyk niezbędny w walce o młodą, wypoczętą skórę

Regularne stosowanie żelu pod oczy procentuje gładką, pełną energii skórą oraz rozświetlonym, wypoczętym spojrzeniem. Dlatego włącz go do swojego rytuału pielęgnacji już dziś! Nie zapomnij jednak o jednej ważnej zasadzie: żel nakładaj zawsze w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oczu.