Darmowa Wysyłka Od 87 Zł
Do 2 Darmowych Pròbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 87 Zł

Paleta korektorów

5 Artykułów

Paleta korektorów – idealne krycie wszystkich niedoskonałości

Paleta korektorów maskujących niedoskonałości powinna znajdować się w kosmetyczce każdej kobiety, na której twarzy od czasu do czasu pojawiają się wypryski. Zawarte w palecie odcienie, które na pierwszy rzut oka nijak wydają się przeznaczone dla naszej twarzy (na przykład zielony lub fioletowy) mogą neutralizować inne niepożądane kolory, które towarzyszą niedoskonałościom. Zwykle mają one różne odcienie czerwieni, które po pokryciu kolorem zielonym przybierają barwę zbliżoną do naszej skóry. 

Z palety korektorów mogą korzystać także osoby, na których skórze znajdują się przebarwienia po trądziku lub siniaki. Kolorowy korektor może pomóc również w zakamuflowaniu nieestetycznych sińców pod oczami, z którymi nie radzi sobie kosmetyk w naturalnym odcieniu. 

Paleta korektorów – jakie kolory powinna zawierać? 

Dobór konkretnego koloru z palety maskującej zależy od barwy posiadanej przez nas niedoskonałości. Oczywiście najlepiej jest mieć paletę z jak największym spektrum kolorów. Jeżeli jednak dobrze znamy naturę naszej cery, możemy ograniczyć się na przykład do trzech różnych odcieni. Warto zatem wiedzieć, który kolor jest przeznaczony do maskowania konkretnej niedoskonałości.

  • Korektor zielony – służy zakrywaniu czerwonych wyprysków oraz blizn po trądziku. 
  • Korektor żółty – zakrywa intensywne zacienienia pod oczami lub ewentualne siniaki. 
  • Korektor różowy – zwykle służy upiększająco, nadając poszarzałej cerze zdrowego kolorytu. 
  • Korektor cielisty – maskuje przebarwienia, które nie różnią się znacząco kolorem od naszej skóry. Może być także stosowany po innym kolorze z palety, dla wyrównania kolorytu cery. 
  • Korektor fioletowy – niweluje żółte plamy na skórze, które mogą wynikać na przykład z gojących się siniaków lub wyprysków. 

Poniżej przedstawiamy dwie polecane palety korektorów, które pomogą w ukryciu uciążliwych niedoskonałości:

  • Paleta korektorów Sante Correcting – zawiera trzy kolory: zielony, różowy oraz cielisty. Skład kosmetyku wzbogacono olejkiem jojoba oraz olejkiem migdałowym. Produkt nie był testowany na zwierzętach. 
  • Paleta kolorów ARTDECO Most Wanted Color Correcting Palette – zawiera cztery kolory: zielony, fioletowy, cielisty oaz różowy. Każdy z nich posiada kremową konsystencję, która łatwo rozprowadza się na skórze. Do palety dołączono praktyczny pędzelek pomagający w aplikacji kosmetyku. 

W jaki sposób używać palety korektorów?

Korektor nakładamy punktowo, za pomocą pędzelka lub palcami. Kluczowa jest w tym przypadku precyzja. Jeśli wyjedziemy kolorem na naturalny odcień skóry, korektor stanie się widoczny. Dlatego musimy nanosić go bezpośrednio na zmienione kolorystycznie miejsce. 

Krawędzie delikatnie rozcieramy i rozklepujemy, aby naturalnie połączyły się z resztą skóry. W kolejnym kroku pokrywamy zmianę korektorem o naturalnym odcieniu skóry.