Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Nożyczki


Nożyczki kosmetyczne – kiedy zdecydować się na samodzielne cięcie?

Nożyczki kosmetyczne znacznie ułatwiają nam codzienną pielęgnację oraz higienę. Występuje wiele rodzajów tego narzędzia, które mają różnorodne zastosowanie. Żadnego z nich nie powinny za to obsługiwać dzieci, ponieważ nożyczki wymagają pewnej ręki i odpowiedzialności. 

Najlepiej wybrać ostre nożyczki wykonane z wysokiej jakości materiału. W działaniach pielęgnacyjnych i kosmetycznych sprawdzą się szczególnie nożyczki metalowe. Kolejna kwestia warta uwagi podczas zakupu nożyczek to ich ostrość. Im ostrzejsze nożyczki, tym większa precyzja cięcia. Pamiętajmy, że z czasem ostrza będą tępieć – wówczas nie musimy wyposażać się w nowe narzędzie, po prostu zanieśmy nożyczki do punktu ostrzenia.

Jakie nożyczki warto mieć w domu?

Posiadanie nożyczek kosmetycznych gwarantuje nam samodzielność w wykonywaniu działań takich jak: manicure, pedicure czy podcinanie końcówek włosów. Oszczędzamy wtedy czas i pieniądze, a dodatkowo zyskujemy satysfakcję z osiągniętych efektów. Jakie nożyczki warto zatem trzymać w szufladzie?

  • Nożyczki do paznokci – gwarantują większą precyzję niż prosty obcinacz do paznokci. Dzięki nim możemy nadać naszym paznokciom pożądany kształt, wymagają jednak większej precyzji. Należy zadbać o to, aby nożyczki do paznokci były ostre, ponieważ tępe narzędzie może powodować rozdwajanie się paznokci. 
  • Nożyczki do skórek – ważne narzędzie podczas wykonywania domowego manicure i pedicure. Wycinamy nimi suche, odstające skórki przy paznokciach, co zapobiega ich bolesnemu zadzieraniu się. 
  • Nożyczki do paznokci dla dzieci – posiadają małe rozmiary, gwarantując pożądaną precyzję przy malutkich paznokciach dzieci i niemowląt. Minimalizujemy tym samym ryzyko uszkodzenia delikatnych paznokci
  • Nożyczki fryzjerskie – wyjątkowa ostrość gwarantuje perfekcyjne cięcie. Przy ich użyciu możemy samodzielnie podcinać końcówki włosów lub eksperymentować z fryzurą. Wymagają regularnego ostrzenia. 
  • Nożyczki do brody – przydadzą się mężczyznom posiadającym bujny zarost. Profesjonalne nożyczki do brody i wąsów pozwalają osiągnąć estetyczny kształt zarostu. 

Nożyczki fryzjerskie – jak samodzielnie podciąć końcówki?

Warto regularnie podcinać końcówki włosów, ponieważ w ten sposób wzmacniamy ich strukturę i zapobiegamy rozdwajaniu się końcówek. Do samodzielnego cięcia potrzebujemy prostych nożyczek fryzjerskich. Bardzo ważnym elementem jest tutaj ostrość narzędzia – tępe nożyczki mogą zmiażdżyć włosy w miejscu cięcia, co pozostawia później nieestetyczne, widoczne zgrubienia na końcówkach. Aby efekt podcinania końcówek był zadowalający, tak samo, jak w przypadku wizyty w salonie fryzjerskim, należy stosować się do kilku kluczowych zasad:

  • Zbierz mały kosmyk włosów i zetnij go na wysokości około 0,5 cm nad rozdwajającymi się końcówkami. Następnie dobierz kolejną partię znajdujących się obok włosów, przeczesując je tak, by połączyły się z już podciętym puklem. Dzięki temu zauważysz odstające, dłuższe końcówki, które możesz podciąć. Na tej zasadzie stopniowo przycinaj wszystkie końcówki. 
  • Podcinaj włosy zawsze prostopadle do ich linii wzrostu – taka metoda najlepiej zabezpiecza przed rozdwajaniem. 
  • Upewniaj się, że włosy są dobrze rozczesane i nigdzie nie zagubiły się pojedyncze kosmyki. 
  • Jeśli masz długie i gęste włosy, poproś o pomoc zaufaną osobę. 
  • Do podcinania zawsze stosuj profesjonalne nożyczki fryzjerskie