Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł
Gua Sha

Gua sha: masaż twarzy zapewniający dobre samopoczucie

Twarz jest jedną z pierwszych rzeczy, na którą zwracają uwagę osoby znajdujące się w Twoim otoczeniu. Jeśli czujesz się dobrze i jesteś szczęśliwa, jest to zauważalne nie tylko wewnątrz, ale także widoczne na twarzy. Z pewnością zawsze szukasz pomocnych metod, które pomogą Ci osiągnąć zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny blask i równowagę. Być może zauważyłaś wałki z kamieni szlachetnych lub kamienie szlachetne w kształcie serca w dziale pielęgnacji twarzy i zastanawiałaś się, do czego służą? Zarówno wałek, jak i płytka z kamienia szlachetnego są używane do specjalnego masażu twarzy zwanego Gua Sha. Ale na czym dokładnie polega ten zabieg i do czego służy ta technika masażu?

Jakie są korzenie Gua Sha?

Die Gua Sha-Therapie hat ihren Terapia Gua Sha ma swoje korzenie w tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM) i jest często stosowaną metodą leczenia z wykorzystaniem twarzy w celu doprowadzenia całego ciała do harmonii. Wynika to z faktu, że wiele nerwów biegnie wzdłuż czoła, wokół naszych oczu, nosa i ust, co może wpływać na resztę ciała. Jeśli jesteś fizycznie wyczerpana, zmęczona i zestresowana, może to być również widoczne na twarzy. Masaż twarzy metodą Gua Sha nie tylko rozluźnia napięcie na czole, policzkach i szyi, ale także relaksuje cały organizm. Oprócz relaksacji, aplikacja Gua Sha ma również inne pozytywne efekty:

 • Masaż aktywuje przepływ limfy w organizmie. Jako część systemu immunologicznego, przepływ limfy zapewnia, że bakterie i tym podobne są transportowane z organizmu poprzez metabolizm. Sprawny układ limfatyczny zapobiega również infekcjom.
 • Zabieg wspomaga krążenie krwi.
 • Zabieg odprowadza toksyny z organizmu.
 • Zabieg napina skórę. Poprzez tarcie pobudzana jest produkcja kolagenu w tkance.
 • Tarcie skóry ma działanie oczyszczające oraz złuszczające.

Skóra jest naszym największym, połączonym organem. Pamiętaj, że to w szczególności tkanka twarzy jest bardzo wrażliwa i podatna na zabiegi pielęgnacyjne oraz terapeutyczne.

Jak działa masaż twarzy Gua Sha?

Kobieta stosująca kamień Gua Sha

Na pierwszy rzut oka nazwa Gua Sha może brzmieć dziwnie. Ale nazwa tego masażu twarzy dokładnie opisuje, co się za nim kryje:

 • „Gua“ można przetłumaczyć jako naciskać, skrobać.
 • „Sha“ oznacza "zaczerwienienie skóry".

W skrócie: podczas masażu Gua Sha twarz masowana jest gładkim, zaokrąglonym narzędziem.

Jakich przedmioty możesz stosować do Gua Sha?

Jeśli poszukujesz odpowiedniego przedmiotu do wykonania masażu Gua Sha, pamiętaj, że powinien on spełniać kilka kryteriów:

Tekstura

 • ma gładką powierzchnię
 • posiada zaokrąglony kształt
 • jest wykonany z wytrzymałego materiału

Kształt

 • leży wygodnie w dłoni
 • jest mniej więcej wielkości dłoni
 • posiada dobry uchwyt do trzymania

W tradycyjnej medycynie chińskiej stosowano zaokrąglony i gładko wypolerowany róg bawoli. Zaleca się jednak zakup odpowiedniego do tego celu kamienia do masażu lub wałka, który ma na obu końcach kamień o różnych rozmiarach. Bez obaw: Gua Sha to masaż twarzy, który każdy może wykonywać na sobie lub kimś, kogo zna. Niemniej jednak, podczas zabiegu należy przestrzegać określonej techniki.

 • Przed masażem nałóż na twarz olejek do twarzy, przystosowany do terapii Gua Sha. Dzięki temu pociągnięcia płytką lub wałkiem będą gładsze i łatwiejsze. Olejki do twarzy, które stosuje się do TCM bazują na olejkach ziołowych, z dodatkiem olejków eterycznych. Olejki eteryczne mają działanie aromakologiczne, uspokajają umysł i jednocześnie detoksykują skórę.

 • Masaż narzędziem rozpoczynaj zawsze od centrum twarzy. Następnie przesuwaj kamień gua sha od środka do zewnątrz.

  • Zacznij od czoła, zaczynając od środka i powoli przesuwając w kierunku skroni.
  • Następnie, zaczynając od nosa, przesuwaj się w górę wzdłuż kości policzkowych w kierunku skroni. W ten sposób Gua Sha przeciwdziała cieniom pod oczami. W kolejnym kroku przesuwaj kamień od nosa w dół, bezpośrednio wzdłuż kącików ust. Gua Sha można również stosować do wygładzania zmarszczek wokół ust.
  • Masaż twarzy zakończ na brodzie. W tym miejscu możesz również przesuwać kamień od środka podbródka w górę. Jeśli często zaciskasz zęby pod wpływem stresu, możesz przesuwać kamień lub wałek do masażu wzdłuż szczęki. Powoduje to rozluźnienie stawu i rozluźnienie mięśni. Gua Sha pomaga również w walce z podwójnym podbródkiem, poprzez przesuwanie masażera prosto w dół w kierunku krtani.
 • Delikatnie naciskaj palcami na masowany przedmiot. Oczywiście na początku potrzebować możesz trochę praktyki, aby znaleźć odpowiednią siłę. Ale nie zniechęcaj się czerwonymi przebarwieniami. Tak długo, jak Ty lub osoba poddawana zabiegowi nie odczuwa bólu, nacisk jest odpowiedni.

 • Jeśli podczas przesuwania kamienia czy wałka napotkasz węzły mięśniowe pod skórą twarzy, dobrym pomysłem jest kilkakrotne “głaskanie” tego samego obszaru, do czasu aż napięcie zostanie rozluźnione.

 • Zaleca się, aby wykonywać twarzy Gua Sha raz dziennie. Wybierz czas, w którym czujesz się najbardziej komfortowo. Może to być wczesna pora, aby rozpocząć dzień z dobrym samopoczuciem, możesz też skorzystać z zabiegu w porze lunchu, aby zafundować sobie odrobinę relaksu w ciągu dnia. Wiele osób wykonuje zabieg Gua Sha wieczorem. Wtedy stres całego dnia jest już za Tobą i możesz spokojnie rozpocząć wieczór masażem relaksacyjnym. Masażem twarzy możesz uzupełnić swoją wieczorną pielęgnację.

 • Po zastosowaniu Gua Sha na kamieniu lub wałku do masażu znajdziesz pozostałości olejku i ewentualnie martwe komórki naskórka. Dlatego po zakończeniu masażu należy wyczyścić przyrząd do masażu Gua Sha. Aby usunąć olejek i pozostałości skóry z produktu, użyj ciepłej wody i łagodnego mydła.

 • W ciągu dnia przechowuj wałek lub kamień do masażu w lodówce. Stosując Gua Sha zimnymi kamieniami, osiągniesz mocniejsze efekty.

Łagodne skutki uboczne

Podobnie jak w przypadku wielu alternatywnych i relaksujących terapii masażu, masaż Gua Sha może powodować pewne skutki uboczne. Ponieważ podczas tego zabiegu aktywowany jest cały przepływ energii lub całe ciało, po jego zakończeniu możesz odczuwać lekkie zmęczenie. Ponadto, ponieważ ten masaż punktowy aktywuje układ limfatyczny, krążenie krwi i metabolizm, po kilku pierwszych zabiegach może być konieczne częstsze chodzenie do toalety.

Który kamień wybrać? Gua Sha z kwarcem różowym czy jadeitem?

Jeśli zapoznałaś się z produktami Gua Sha z wyprzedzeniem, z pewnością szybko zauważyłaś, że istnieje ogromna gama różnych wersji. Klasyczny zestaw do masażu Gua Sha składa się z trzech elementów:

Kamień Gua Sha

Kamień do masażu

Kamień Gua Sha obok buteleczki z olejkiem do twarzy

Olejek do twarzy

Gua sha Roller do twarzy

Roller do twarzy

Ponadto, w sprzedaży dostępne są różne warianty kamieni. W zależności od tego, z jakiego kamienia wykonany jest kryształ Twojego masażera, dzięki mocy i właściwościom każdego z kamieni szlachetnych zyskasz dodatkowe, pozytywne efekty. Większość przedmiotów Gua Sha wykonanych jest z kwarcu różowego lub jadeitu, ale można również znaleźć masażery wykonane z wielu innych kamieni szlachetnych.

Kwarc różowy:

Kamień ten można rozpoznać po delikatnym różowym kolorze. Ten kamień szlachetny zwiększa krążenie krwi w tkankach, a także ma fizyczny wpływ na rytm serca. Minerał ten pomaga uspokoić stan umysłu i promuje harmonię wewnątrz siebie, jak i z innymi ludźmi.

Zielony jadeit:

Jadeit od tysięcy lat jest popularnym kamieniem jubilerskim, dekoracyjnym i leczniczym. Na ciele ten mineralny kamień ma działanie odtruwające i odkwaszające, szczególnie jeśli chodzi o nerki. Z psychologicznego punktu widzenia, jadeit pomaga, gdy jesteś pod dużą presją. Aplikacja Gua Sha z jadeitem zapewnia równowagę i wewnętrzny spokój.

Ametyst:

Ametyst jest jednym z najbardziej znanych i rozpowszechnionych kamieni leczniczych na całym świecie. Ten kamień szlachetny jest dobrym pomocnikiem szczególnie podczas stresu, dlatego też nadaje się również do zabiegu Gua Sha. Pomaga mentalnie przetwarzać codzienne konfrontacje. Ametyst jest idealnym kamieniem medytacyjnym, ponieważ promuje wewnętrzny spokój i uspokaja. Jeśli chodzi o ciało, ten kamień mineralny łagodzi napięcie, wspomaga gojenie się skóry i pomaga w dolegliwościach żołądkowo-jelitowych.

Kryształ górski:

Wiele kamieni lub rollerów do twarzy Gua Sha jest wykonanych z kryształu górskiego, ponieważ wnosi on pozytywną energię i odprowadza negatywną energię. Ten kamień szlachetny rozpuszcza wszelkie blokady emocjonalne i zapewnia wewnętrzną równowagę i ekspresję. Jego wpływ na ciało jest znany od średniowiecza. Kryształ górski aktywuje przepływ limfy i jest dobry na problemy z układem krążenia.

Gua Sha: Relaks i pielęgnacja twarzy na inny sposób

Masaż twarzy wałkiem z kamieniami szlachetnymi lub płytką aktywuje Twoje wewnętrzne i zewnętrzne “ja” na wiele różnych sposobów. Dzięki czemu osiągnąć możesz wyjątkowy blask. Masaż Gua Sha w tradycyjnej medycynie chińskiej znany jest od tysięcy lat. A teraz także Ty, dzięki swojemu zainteresowaniu tradycyjnymi metodami pielęgnacji ciała, możesz odkryć jego wyjątkowe właściwości. Z tym zabiegiem osiągniesz:

 • Masaż twarzy zapewnia odprężenie twarzy, co w rezultacie wpływa także na resztę ciała.
 • Zabieg aktywuje układ limfatyczny, co jest korzystne dla wewnętrznej detoksykacji organizmu.
 • Masaż płytką Gua Sha lub wałkiem stymuluje tkanki skóry twarzy. Dzięki temu można pozbyć się drobnych zmarszczek na twarzy i zachować młodzieńczą cerę.

Dzięki masażowi Gua Sha masz dodatkową możliwość uzupełnienia swojej pielęgnacji przeciwstarzeniowej . Jesteś zainteresowana tym kojącym i zupełnie nowym rodzajem pielęgnacji? Wypróbuj masaż i dodaj nowego blasku swojej twarzy, ciału i duszy.