Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Koreański makijaż

112 Artykułów
Strona1z5

Koreański makijaż - naturalnie piękna cera

Od kiedy social media oszalały na punkcie K-Beauty, sławę zdobył również koreański makijaż. Lekki i naturalny, podkreśla walory urody, doskonale tuszując jej niedoskonałości. Jak go wykonać? Podpowiadamy poniżej! A wszystkie potrzebne do tego produkty znajdziesz na flaconi!

Koreański makijaż - przepis na nieskazitelną cerę

Idealny dla kobiet w każdym wieku, koreański makijaż to przede wszystkim naturalność. Zapewniając subtelny i nieco świetlisty efekt, sprawia, że cerą wygląda w nim zdrowo i promiennie. Bazuje on na podkreślonych różem policzkach, delikatnie zarysowanych brwiach i lekko zaczerwienionych ustach. Do tego dochodzi jeszcze porcelanowa cera, która nie wymaga stosowania podkładu. Najczęściej zastępuje go więc krem CC lub BB. Na oczach króluje natomiast tzw. puppy eyes, który zapewnia równie naturalny efekt.

Koreańskie kosmetyki do makijażu, a makijaż koreański

Podkreślający naturalne piękno koreański makijaż nie wymaga stosowania zbyt wielu kosmetyków. Przed jego wykonaniem warto jednak dokładnie oczyścić twarz. Następnie:

  • Nałożyć krem BB - lekko wklepując go w skórę lub przy użyciu gąbeczki do makijażu.

  • Podkreślić policzki różem - delikatnie i bez konturowania brązem. Świetnie sprawdzi się do tego róż w kremie. Co ciekawe, Koreanki nie nakładają różu na kości policzkowe, a na środek policzków, co pozwala uzyskać efekt tzw. baby face.

  • Wyczesać brwi - nadając im przy tym prosty łuk. Pomoże w tym pomada lub kredka do brwi, którymi można je delikatnie zarysować.

  • Wykonać makijaż oczu - używając tylko jednego, jasnego cienia do powiek. Najlepiej w neutralnym kolorze. Następnie dla efektu „puppy eye” wykonać cienką kreskę, która w zewnętrznym kąciku oka kieruje się w dół, a na końcu wytuszować rzęsy.

  • Pomalować usta - używając do tego tint do ust.

Istotnym elementem K-Beauty jest też demakijaż. Koreanki najczęściej wykorzystują do tego olejek do demakijażu lub balsam do demakijażu.