Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Koloryzacja włosów

148 Artykułów
Strona1z7

Samodzielna koloryzacja włosów - nie taka trudna, jak się wydaje

Koloryzacja włosów to jeden z najskuteczniejszych sposób na zmianę wyglądu. Tym samym jest to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w salonach fryzjerskich. Jak się jednak okazuje, z powodzeniem można go również wykonać bez pomocy fryzjera. Jeśli decydujesz się na farbowanie włosów na własną rękę, musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Podstawą udanej, samodzielnej koloryzacji włosów są przede wszystkim dobrze dobrane kosmetyki, które znajdziesz w ofercie flaconi!

Koloryzacja włosów - przydatne wskazówki

Farbowanie włosów w domu to nie lada wyzwanie. Będąc w salonie możemy zdać się na wiedzę fryzjera, aczkolwiek farbując włosy na własną rękę, jesteśmy zdani na samych siebie. Po pierwsze należy więc pamiętać o tym, by unikać stosowania produktów, które zawierają amoniak, siarczany, nikiel, parabeny, rezorcyny, nadtlenek wodoru oraz rakotwórcze fenylenodiaminy. Po drugie koloryzacja włosów powinna być poprzedzona próbą uczuleniową.

Samo farbowanie powinno być wykonane starannie. Koloryzacja włosów wymaga dokładnego rozczesania włosów i podzielenia ich na sekcje, co ułatwia nakładanie preparatu. Na skórę skroni i szyi warto także nałożyć krem nawilżający lub olejek do twarzy. W trakcie farbowania należy natomiast zacząć od górnych partii - powoli przechodząc ku dołowi. Po pokryciu odrostu resztę farby można wmasować w całe włosy. Koloryzacja włosów powinna być zakończona po upływie czasu wskazanego w instrukcji.

Koloryzacja włosów - produkty, które mogą Ci się przydać

Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje produktów do koloryzacji włosów. Mowa tu chociażby o takich kosmetykach do koloryzacji włosów jak np.:

  • Farba do włosów - z jej pomocą zmienisz kolor włosów na dowolny odcień. Zwykle produkty tego typu składają się z 2 składników, które należy ze sobą zmieszać. Mowa o środku alkalizującym i substancji alkalicznej. Po wymieszaniu i nałożeniu na głowę wnikają one w łodygę włosa. Produkty takie jak Color Creme Nougatbraun marki Logonazapewniają pełne krycie i trwałą zmianę koloru.

  • Półtrwała farba do włosów - w przeciwieństwie do farb trwałych, nie wnikają w strukturę włosa. Farba osadza się na łusce, dzięki czemu przeprowadzona w ten sposób koloryzacja włosów jest tymczasowa. Uzyskany kolor wypłukuje się bowiem wraz z każdym kolejnym myciem.

  • Maska koloryzująca - zapewnia półtrwały efekt, który utrzymuje się do 4, a czasami nawet i 10 myć. Świetnym tego przykładem jest odświeżająca kolor maska Maria Nila Colour Refresh. Dostępna w wielu odcieniach sprawia, że koloryzacja włosów staje się jeszcze łatwiejsza, a w dodatku nie niszczy włosów. Dopasowana pod naturalny kolor, zapewni spektakularny połysk oraz zregeneruje zniszczone pasma.

Warto również wspomnieć, że półtrwała koloryzacja włosów może być także przeprowadzona przy użyciu produktów takich jak spray na odrosty. Podobnie jak maska zapewnia tymczasowy efekt, który zanika po pierwszym myciu głowy. Są one świetnym rozwiązaniem na to, by w szybkI sposób ukryć pojawiający się odrost.

Samodzielna koloryzacja włosów - akcesoria warte uwagi

Na końcu warto również wspomnieć o kilku przydatnych akcesoriach. Dzięki nim domowa koloryzacja włosów stanie się jeszcze prostsza. Mowa tu m.in. o pędzlu do farbowania włosów, miseczce do mieszania farby oraz grzebieniu. Przydać mogę się również rękawiczki ochronne - zwłaszcza w przypadku farby trwałej. Po zakończonym zabiegu warto sięgnąć po odżywkę lub plexy do włosów, które je odżywią.