Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Puder sypki

35 Artykułów
Strona1z2

Puder sypki - który wybrać, by doskonale utrwalić makijaż?

Po długotrwałej modzie na pudry w kamieniu do łask powrócił puder sypki, który aktualnie cieszy się największą popularnością. Kobiety utrwalające makijaż za pomocą pudru sypkiego doceniają przede wszystkim naturalny efekt, który mogą dzięki niemu uzyskać. Wystarczy nanieść niewielką ilość produktu, by zmatowić lub, wręcz przeciwnie, rozświetlić całą twarz. Nie ma w tym przypadku tak dużego ryzyka stworzenia nieestetycznych plam czy niepożądanego efektu „maski” na twarzy. Atutem pudru sypkiego jest również to, że jeśli przypadkowo upuścimy taki produkt, nie ulegnie on pokruszeniu.

Puder sypki ma przyjemną konsystencję, a coraz więcej producentów wykorzystuje jego lotność do zawarcia w drobinkach również delikatnego, atrakcyjnego zapachu. Poszczególne produkty różnią się pod wieloma względami. Dobranie odpowiedniego kosmetyku zależy przede wszystkim od efektu, który chcemy uzyskać. W tym celu należy odpowiedzieć sobie na dwa najważniejsze pytania. 

Puder kryjący czy transparentny?

Pudry w formie sypkiej mogą delikatnie barwić naszą skórę lub być całkowicie przezroczyste, odpowiadając wyłącznie za utrwalenie makijażu. W przypadku pudrów transparentnych nie musimy martwić się o niedopasowanie odcienia pudru do koloru naszego podkładu. Jeśli jednak zależy nam na dodatkowym zakryciu ewentualnych niedoskonałości, lepszym wyborem będzie puder kryjący. 

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup pudru kryjącego, czy też transparentnego – warto wybrać puder mineralny. Wyróżnia się on swoim naturalnym składem, a więc nie podrażnia skóry, dodatkowo ją pielęgnując. Jego właściwości szczególnie docenią alergicy lub osoby ze skórą problematyczną. 

Wykończenie makijażu – matowe czy rozświetlone? 

Ofertę pudrów sypkich możemy podzielić także na produkty matujące oraz rozświetlające. Kobietom, które posiadają cerę tłustą lub mieszaną, sugerowane jest używanie pudru matującego skórę. Posiadaczki cery normalnej lub suchej mogą jednak pokusić się o dodatkowe rozświetlenie. Nie oznacza to jednak, że wyłącznie one mogą korzystać z pudru rozświetlającego. Jeśli wcześniej zmatowimy skórę, możemy w kolejnym kroku nanieść puder rozświetlający. Doda on skórze zdrowszego, promiennego wyglądu. Najnaturalniejszy efekt zapewni puder sypki, który posiada jak najmniejsze drobinki. Będą one formować na skórze estetyczną taflę. 

Czym nakładać puder sypki? 

Do aplikacji pudru sypkiego znacznie lepiej wykorzystać gruby, puchaty pędzel niż klasyczną gąbeczkę. Zyskujemy w ten sposób dodatkową precyzję podczas wykonywania makijażu. Ta przekłada się z kolei na zamierzony efekt ostateczny. Jeśli jednak nie lubimy korzystać z pędzli, wybierzmy gąbeczkę, która została dodatkowo pokryta puchem. Znajdujące się na niej mikro włoski mogą działać na tej samej zasadzie, co pędzel. 

Jak nakładać puder sypki?

Puder sypki nakładajmy na twarz stopniowo, nabierając na pędzel lub gąbeczkę niewielką ilość produktu. W razie niewystarczającego krycia zawsze możemy powtórzyć czynność. Zwykle naturalny efekt osiągniemy, delikatnie omiatając twarz. Mocniejsze krycie wymaga silniejszych, bardziej skoncentrowanych ruchów. Osoby z cerą skłonną do przetłuszczania się mogą wypróbować nakładanie pudru również pod podkład. Dzięki temu makijaż zyska dodatkowe zabezpieczenie i będzie dłużej utrzymywać się na twarzy.