Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Maseczka w płachcie

53 Artykuły
Strona1z3

Maseczka w płachcie — nieodzowna część pielęgnacji

Maseczka w płachcie to produkt kosmetyczny, który w ostatnich latach zaczął cieszyć się ogromną popularnością. Obecnie jest uwielbiana do tego stopnia, że spokojnie można uznać ją za nieodzowną część codziennej pielęgnacji skóry twarzy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jest bardzo wygodna w aplikacji, a przy regularnym stosowaniu może okazać się także niezwykle skuteczna.

Historia maseczki w płachcie

Choć niektóre źródła podają, że pierwsze poczynania w kierunku stworzenia pierwowzorów maseczek w płachcie miały miejsce lata temu w Japonii (gejsze moczyły skrawki jedwabiu w wodzie różanej), aktualnie uważa się, że krajem pochodzenia tego produktu kosmetycznego jest Korea Południowa.

Zważywszy na fakt, że produkt ten stanowi w tamtejszej kulturze stały element rytuału pielęgnacji cery, można zakupić go praktycznie w każdym sklepie, w którym jest dostępny asortyment typowo drogeryjny. Trend związany ze stosowaniem maseczek w płachcie cieszy się coraz większą popularnością także w innych krajach, w tym w Polsce.

Sposób wykonania maseczki

Większość maseczek w płachcie jest wykonana z bawełny, mikrofibry lub celulozy, gdyż te rodzaje materiału z łatwością pochłaniają wodę. Dzięki temu mogą bez problemu zostać nasączone preparatem (np. serum) zawierającym składniki odpowiednie dla rodzaju maseczki. Do najczęściej występujących należy m.in. kwas hialuronowy, niacynamid, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej (znanej także jako gotu kola), kolagen czy ceramidy.

Kształt maseczki przypomina kontur twarzy — jest okrągła, a na tkaninie znajdują się otwory na oczy, usta oraz nos. Spora część tego typu produktów posiada także "zauszniki" lub paski z rzepami, dzięki czemu nie zsuwa się z twarzy. Możesz zatem połączyć przyjemne z pożytecznym i obejrzeć nowy odcinek ulubionego serialu lub poczytać książkę podczas wykonywania zabiegu pielęgnacyjnego.

Rodzaje maseczek w płachcie

Maseczka w płachcie — na rynku sprzedażowym jest dostępnych wiele jej rodzajów. Różnią się między sobą głównie właściwościami. Zapoznaj się z wybranymi rodzajami tego typu maseczek.

Maseczka nawilżająca

Nawilżenie to jedna z podstawowych korzyści, którą niesie ze sobą stosowanie maseczki w płachcie. Dostarcza ona skórze składników silnie nawilżających, co ma wpływ na możliwość pozbycia się wszystkich objawów dehydratacji. Po zastosowaniu tego rodzaju maski, skóra twarzy staje się miękka i bardziej elastyczna.

Maseczka rozjaśniająca

Lato oraz zima to dwa najgorsze okresy dla skóry twarzy — zazwyczaj w zawrotnym tempie nabiera ona odcieni szarości i staje się całkowicie pozbawiona blasku, przez co uwidaczniają się wszelkie oznaki zmęczenia. Sposobem na uniknięcie takiej sytuacji może okazać się zastosowanie bogatej w witaminę C maseczki w płachcie.

Maseczka anti-aging

Pielęgnację przeciwstarzeniową powinno rozpocząć się jeszcze przed pojawieniem się pierwszych oznak starzenia — utratą jędrności i sprężystości skóry. Kluczowym składnikiem, o który jest wzbogacony ten rodzaj maseczki w płacie, jest kwas hialuronowy. Jak powszechnie wiadomo, jego głównym celem jest ograniczenie utraty wilgoci skóry, dzięki czemu sprawia, że cera staje się bardziej promienna.

Maseczka z węglem

Mniej znanym rodzajem opisywanego przez nas produktu kosmetycznego jest maseczka w płachcie wzbogacona o ekstrakt węgla. Wyróżnia ją nie tylko sam kolor, ale także właściwości — działa detoksykująco i usuwa nadmiar sebum, na skutek czego skóra twarzy będzie sprawiała wrażenie świeższej i całkowicie oczyszczonej.

Maseczka w płachcie a typ cery — dowiedz się, która z nich będzie dla ciebie najlepsza!

Dla osób z cerą mieszaną lub tłustą zaleca się stosowanie maseczek zawierających składniki aktywne, tj. kwas salicylowy, węgiel, glinkę czy kwas glikolowy. Należy unikać produktów zapachowych, gdyż mogą one zwiększyć wrażliwość skóry, a tym samym — doprowadzić do efektu odwrotnego od zamierzonego.

Mając skórę wrażliwą, możesz poszukać maseczki zawierającej składniki łagodzące, np. wyciąg z rumianku, czy aloes. Podobnie jak w poprzednim przypadku, produkt nie może mieć w składzie substancji zapachowych. Unikaj też produktów oczyszczających, przeciwstarzeniowych lub przeciwtrądzikowych.

Właścicielom skóry normalnej lub suchej zalecamy wybrać maseczkę zawierającą takie składniki, jak olej ze słodkich migdałów, kwas hialuronowy, gliceryna, aloes, rumianek, czy ceramidy.

Cera trądzikowa? Maseczka w płachcie zawierająca takie składniki, jak rozmaryn, pietruszka, czy aloes złagodzi jego objawy. Raz na jakiś czas można zastosować także maseczkę z węglem. Jeśli jednak borykasz się ze sporym problemem trądzikowym, musisz rozważnie stosować maski w płacie, ponieważ ich materiał może przyczynić się do zaostrzenia stanu zapalnego skóry.

Jeżeli masz cerę dojrzałą, z pierwszymi oznakami starzenia, zwróć uwagę na maseczkę wypełniającą skórę, np. z kolagenem, który jest naturalnie występującym białkiem. Tuż obok niego, ważnymi składnikami są: retinol, witamina C oraz żeń-szeń. Maseczka w płachcie z dodatkiem pomarańczy czy grejpfruta rozjaśni skórę.

Maseczka w płachcie — zalety stosowania

Mimo iż maseczki są podzielone ze względu na formułę, nie ograniczają się one wyłącznie do jednej właściwości. Nawilżenie, zmiękczenie czy wyrównanie kolorytu skóry to tylko przykładowe zalety ich stosowania. Są one także doskonałym ratunkiem w przypadku pojawienia się opuchlizny w okolicy oczu — w takiej sytuacji zalecamy zastosowanie maski chłodzącej (np. marki Lancome), która działa kojąco i odprężająco. Doskonale sprawdzi się więc przed ważnym wydarzeniem.

Dwie rzeczy, na które musisz uważać stosując maseczkę w płachcie

Stosując maseczkę w płachcie, musisz mieć na uwadze, że informacje zawarte na opakowaniu stanowią jedynie wskazówki, które pozwalają na zdobycie wiedzy, w jaki sposób je zastosować, aby wykorzystać ich potencjał. Jeżeli więc na opakowaniu widnieje informacja, że należy pozostawić maseczkę na twarzy do 20 min — jest to maksimum. Nie powinno wychodzić się więc z założenia, że im dłuższy będzie czas pielęgnacji, tym lepszy efekt się osiągnie.

Nawiązując do ww. potencjału produktu — jeśli chcesz zapewnić mu wystarczająco dużo czasu, aby mógł wniknąć, nie myj twarzy bezpośrednio po ściągnięciu maseczki w płachcie, a pozostałość olejku lub serum delikatnie wklep w skórę.

Maseczka w płachcie to nie wszystko — we flaconi oferujemy o wiele więcej!

Maseczka w płacie nie jest jedynym produktem kosmetycznym tego typu, który oferujemy we flaconi. W naszym asortymencie znajdziesz również liczne maski w tubkach i słoiczkach, a także poduszeczki silikonowe. Oferujemy także maseczki wegańskie (pozbawione produktów pochodzenia zwierzęcego, tj. mleka czy lanoliny) oraz posiadające certyfikat cruelty free ("wolne od okrucieństwa"), dzięki któremu możesz mieć stuprocentową pewność, że podczas opracowywania składu oraz późniejszej produkcji kosmetyku nie ucierpiało żadne zwierzę.