Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Utwardzacz do paznokci

18 Artykułów

Utwardzacz do paznokci – jak zadbać o płytkę paznokcia?

Twoim problemem są zbyt miękkie, kruche i podatne na łamanie się paznokcie? Rozwiąż go, sięgając po profesjonalne kosmetyki. Dziś swoje paznokcie możesz wzmocnić zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Najszybszym sposobem jest sięgnięcie po profesjonalny utwardzacz do paznokci. To specjalny typ odżywki, której zadaniem jest kompleksowe wzmocnienie płytki paznokcia. Na Flaconi znajdziesz bardzo szeroki wybór kosmetyków z tej kategorii.

Jak skutecznie utwardzić paznokcie?

Miękka i krucha płytka paznokcia może być problemem o wielu podłożach. Taki stan paznokci może:

  • być uwarunkowany genetycznie – być może w Twoim DNA są zapisane cienkie i delikatne paznokcie, które potrzebują dodatkowego, zewnętrznego wsparcia,
  • być wynikiem nieodpowiedniej diety – jeżeli Twoje posiłki nie są zdrowo zbilansowane i brak w nich odpowiednich witamin, może się to odbić również na stanie paznokci,
  • być rezultatem niewłaściwej pielęgnacji – płytka mogła ulec osłabieniu np. po długim noszeniu tipsów, manicure żelowego czy nieumiejętnie zdjętym manicure hybrydowym.

W każdej z tych sytuacji potrzebujesz utwardzenia paznokci. Oprócz dostarczenia sobie odpowiednich witamin i mikroelementów, odżyw je, sięgając po dobrej jakości odżywki o własnościach utwardzających.

Co zawiera utwardzacz do paznokci?

Utwardzacze do paznokci są odżywkami, które poza kompleksem standardowych witamin i minerałów zawierają składniki, które efektywnie wzmacniają płytkę. Może to być np. formaldehyd lub inne związki chemiczne, które wnikają w strukturę paznokcia, zwiększając jego wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Jak używać utwardzacza do paznokci?

Utwardzacz do paznokci powinien być aplikowany bezpośrednio na oczyszczoną płytkę. Możesz go stosować na dwa sposoby:

  • samodzielnie – utwardzacz najczęściej delikatnie nabłyszcza płytkę, dając ładny, naturalny efekt estetyczny. Możesz więc dokładać kolejne warstwy, aby przeprowadzić intensywną kurację odżywiającą,
  • jako bazę pod lakier – wówczas na utwardzacz możesz nałożyć swój ulubiony, klasyczny lakier. W ten sposób zyskasz dodatkową ochronę i wzmocnienie płytki, a jednocześnie możesz się cieszyć eleganckim manicure.

W kolekcji Flaconi znajdziesz sprawdzone utwardzacze, których jakości możesz zaufać. Wybierz ten, który najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby.