Maison Francis Kurkdjian

27 Artykułów
Image placeholder

Filtruj według

Seria
Dla kogo
Cena
Rodzaj produktu
Sortuj według
  • Popularne
  • Nazwa A-Z
  • Nazwa Z-A
  • Najniższa cena
  • Najwyższa cena
  • Nowości
Strona1z2

Nie udało się znaleźć odpowiedniego produktu?


Perfumy Masion Francis Kurkdjian – pachnące dzieła sztuki

Masion Francis Kurkdjian stworzył zapachy dla wielu domów mody, takich jak Jean Paul Gaultier, Elie Saab, Yves Saint Laurent i Dior, nim w 2009 założył własną firmę. Wciąż jednak tworzy wyjątkowe perfumy  dla najlepszych projektantów, m. in. Elie Saab. Był pierwszym perfumiarzem, który tworzył niepowtarzalne zapachy dla indywidualnych klientów. Choć perfumy francuskiej marki Masion Francis Kurkdjian nie należą do tanich, są absolutnie warte swojej ceny. Kurkdjian zwracał uwagę na to, że przy wyborze perfum nie liczy się tylko to, który zapach nam się podoba. Ważne jest też to, jak reaguje na niego twoje środowisko. Idealny zapach powinien współgrać z naszym naturalnym zapachem i tworzyć z nim jedność. 

Dla Maison Francis Kurkdjian zapachy są dziełami sztuki tworzonymi na podstawie osobistych wspomnień i doświadczeń, uczuć i myśli. Każde perfumy to niezrównana kompozycja opowiadająca historię. Wiele z nich zostało wyróżnionych i zdobyło nagrody na całym świecie, m. in. FIFI 2013 w Wielkiej Brytanii -  „Oskara” przemysłu perfumeryjnego w kategorii „najlepszy zapach niezależny”.

Perfumy Maison Francis Kurkdjian - niezrównane zapachy

Każdy zapach od Kurkdjiana ma swój niepowtarzalny charakter, który mówi sam za siebie. Prosty, elegancki design flakonów nie jest przypadkowy – twórca tych pachnących arcydzieł nie chciał, by opakowanie przyćmiło to, co najważniejsze. I ty daj się oczarować tym uwodzicielskim zapachom!

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 - ta woda perfumowana dla kobiet i mężczyzn jest swoistym hołd na cześć manufaktury kryształów Baccarat. Zapach został stworzony, aby uczcić 250. rocznicę jej powstania. Perfumy są kwintesencją nieskończonej elegancji i luksusu. To olśniewająca, pełna i intensywna kompozycja z rodziny kwiatowo drzewnych, wzbogacona wyjątkowymi akordami ambry.

Maison Francis Kurkdjian Amyris Femme - woda perfumowana dla kobiet, która emanuje promieniejącym ciepłem zachodu słońca.  Można w nim wyczuć, jak kolor nieba zmienia barwę na intensywny żółto-pomarańczowy odcień. To spokojny, olśniewający, delikatny i elegancki zapach, który w nucie serca ma kwiat cytryny, pomarańczę i amyrisa. Jest to nazwa niewielkiego drzewa, która wywodzi się od greckiego słowa „amyron”,  co oznacza „intensywnie pachące”. Nutę serca dominuje irys i wetiweria. Głębi nadaje mu piżmowa żywica bursztynowa.

Maison Francis Kurkdjian Grand Soir - woda perfumowana dla kobiet i mężczyzn. Daj się porwać magii Paryża, którego mosty i zabytki mienią się tysiącami świateł. Oddaj się przyjemności, odpręż się i żyj w rytmie energii oraz tajemnic miasta, aż zatracisz się w tym szaleństwie. Atmosfera niezapomnianej nocy jest wyczuwalna w delikatnym, waniliowym zapachu żywicy Siam-Benzoe oraz fasoli tonka z Brazylii, z którymi łączy się ciemne hiszpańskie labdanum.