Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Konjac sponge

13 Artykułów

Czym jest konjac sponge i dlaczego warto jej używać?

Gąbka konjac sponge jest wykorzystywana do oczyszczania oraz masażu twarzy. Nie uszkadza naskórka, nie powodując tym samym podrażnień oraz infekcji bakteryjnych skóry. Nadaje się do codziennego użytku i można wykorzystywać ją zarówno rano, jak i wieczorem. Sprawnie służy nie tylko do klasycznego oczyszczania twarzy, ale również do demakijażu. Wystarczy zaaplikować na gąbkę niewielką ilość żelu oczyszczającego, mleczka czy płynu miceralnego, a następnie rozmasowywać gąbką produkt na skórze

Gąbka konjac sponge – jak działa?

Specyfika działania konjac sponge wynika ze składu gąbki. Wytwarza się ją z uprawianej w Azji byliny, która, oprócz właściwości myjących, głęboko odżywia skórę. Od pokoleń roślina stanowi istotny składnik azjatyckiej medycyny naturalnej. Wszystko ze względu na jej bogactwo witamin, minerałów oraz innych składników odżywczych. Znajdziemy wśród nich m.in. kwas foliowy, cynk, fosfor, miedź, żelazo, a także witaminy: A, C, D, E, B1, B6 oraz B12.

Konjac sponge – przykładowe rodzaje gąbek

Popularność gąbek konjac sponge skutkowała tym, że aktualnie na rynku jest dostępnych wiele ich wariantów. Chociaż baza w postaci odżywczej byliny pozostaje taka sama, niektóre produkty zawierają dodatkowe substancje wspomagające oczyszczanie i pielęgnację skóry. Poniżej przedstawiamy przykładowe gąbki:

  • The Konjac Sponge The Korean Konjac Bamboo Charcoal – konjac sponge z węglem aktywnym pozyskanym z bambusa. Doskonale nadaje się do cery z niedoskonałościami, działając na skórę przeciwbakteryjnie i detoksykująco. Widocznie ogranicza występowanie wągrów oraz wyprysków wynikających ze stanów zapalnych.
  • The Konjac Sponge Heart Sponge Rosa Tonerde – gąbeczka w uroczym kształcie serca z dodatkiem różowej glinki. Sprawdzi się szczególnie w przypadku oczyszczania cery suchej oraz zmęczonej. Eleganckie opakowanie sprawia, że akcesorium może posłużyć w roli prezentu.
  • The Konjac Sponge Body Sponge Pure Konjac – klasyczna gąbka konjac, której kształt przystosowano specjalnie do mycia ciała. Składa się w 100% z byliny o działaniu oczyszczającym. Możemy używać jej do regularnego, delikatnego peelingu skóry.

Jak używać gąbki konjac?

Stosowanie konjac sponge podczas oczyszczania skóry twarzy może przynieść naprawdę oszałamiające rezultaty. Aby jednak poprawić stan swojej skóry, a nie go pogorszyć, należy stosować się do trzech kluczowych wytycznych:

  • Po każdym użyciu gąbki konjac należy dokładnie ją wypłukać, a następnie odłożyć w przewiewne miejsce o niskiej wilgotności, aby mogła wyschnąć. Jeżeli nie będziemy o tym pamiętać, na gąbce łatwo mogą rozwinąć się grzyby, pleśń i bakterie.
  • Zanim rozpoczniemy używanie konjac sponge, dokładnie zwilżmy gąbkę wodą. Dzięki temu zwiększy ona swoją objętość, a także zyska przyjemną w dotyku, miękką strukturę. Niewystarczająco namoczona gąbka konjac może podrażnić nam skórę.
  • Nie używajmy konjac sponge dłużej niż kilka tygodni. Po zaobserwowaniu jej zużycia należy wymienić ją na nową. Ponieważ naturalna gąbka jest biodegradowalna, można przykładowo pokruszyć ją i dodać do ziemi kwiatów doniczkowych.

Na gąbkę aplikujemy nasz ulubiony kosmetyk myjący, a następnie delikatnie, okrężnymi ruchami masujemy skórę twarzy. Konjac sponge nadaje się do mycia całego ciała. Warto jednak stosować osobną gąbkę do pielęgnacji twarzy, aby nie przenosić na nią dodatkowych bakterii. Po zakończeniu oczyszczania dokładnie opłukujemy twarz letnią wodą, a także wypłukujemy samą gąbkę. Ponieważ konjac sponge posiada swoje naturalne właściwości myjące, wiele osób stosuje ją bez żadnych dodatkowych preparatów. Ostateczny sposób użytkowania zależy jednak od indywidualnych właściwości skóry każdej osoby.